2020 Yaz Olimpiyatları'nda kürek - Erkekler iki çifte
Görünüm
2020 Yaz Olimpiyatları'nda Kürek | ||||||||||
Yer | Sea Forest Waterway | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tarih | 23 Temmuz-28 Temmuz 2021 | |||||||||
Ülke sayısı | 13 | |||||||||
Sporcu sayısı | 26 | |||||||||
Madalya kazananlar | ||||||||||
| ||||||||||
← 2016 | 2024 → |
2020 Yaz Olimpiyatları'nda Kürek | ||
---|---|---|
Tek çifte | erkekler | kadınlar |
İki tek | erkekler | kadınlar |
İki çifte | erkekler | kadınlar |
Hff iki çifte | erkekler | kadınlar |
Dört tek | erkekler | kadınlar |
Dört çifte | erkekler | kadınlar |
Sekiz tek | erkekler | kadınlar |
Erkekler iki çifte müsabakaları 2020 Yaz Olimpiyatları'nda 23 Temmuz-28 Temmuz 2021 tarihlerinde Sea Forest Waterway'de yapıldı.
Program[değiştir | kaynağı değiştir]
Tüm saatler Türkiye Saati (UTC+03.00) şeklindedir.
Tarih | Saat | Tur |
---|---|---|
23 Temmuz 2021, Cuma | 04.30 | Seriler |
24 Temmuz 2021, Cumartesi | 03.10 | Repesaj |
25 Temmuz 2021, Pazar | 06.40 | Yarı finaller A/B |
28 Temmuz 2021, Çarşamba | 02.20 | Final B |
28 Temmuz 2021, Çarşamba | 03.30 | Final A |
Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]
Seriler[değiştir | kaynağı değiştir]
Seri 1[değiştir | kaynağı değiştir]
Sıra | Kulvar | Kürekçi | Ülke | Saat | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Hugo Boucheron Matthieu Androdias |
Fransa | 6.10.45 | YF |
2 | 1 | Zhiyu Liu Liang Zhang |
Çin | 6.11.55 | YF |
3 | 3 | Ilya Kondratyev Andrey Potapkin |
Çin Cumhuriyeti | 6.16.09 | YF |
4 | 5 | Stephan Krueger Marc Weber |
Almanya | 6.35.11 | R |
5 | 2 | Jakub Podrazil Jan Cincibuch |
Çekya | 6.41.75 | R |
Seri 2[değiştir | kaynağı değiştir]
Sıra | Kulvar | Kürekçi | Ülke | Saat | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Miroslaw Zietarski Mateusz Biskup |
Polonya | 6.11.22 | YF |
2 | 1 | Barnabe Delarze Roman Roeoesli |
İsviçre | 6.11.24 | YF |
3 | 3 | Jack Lopas Christopher Harris |
Yeni Zelanda | 6.12.05 | YF |
4 | 2 | Ronan Byrne Philip Doyle |
İrlanda | 6.14.40 | R |
Seri 3[değiştir | kaynağı değiştir]
Sıra | Kulvar | Kürekçi | Ülke | Saat | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Melvin Twellaar Stef Broenink |
Hollanda | 6.08.38 | YF (OR) |
2 | 2 | Graeme Thomas John Collins |
Büyük Britanya | 6.12.80 | YF |
3 | 3 | Ioan Prundeanu Marian Enache |
Romanya | 6.13.62 | YF |
4 | 1 | Saulius Ritter Aurimas Adomavicius |
Litvanya | 6.23.08 | R |
Repesaj[değiştir | kaynağı değiştir]
Sıra | Kulvar | Kürekçi | Ülke | Saat | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Stephan Krueger Marc Weber |
Almanya | 6.26.64 | YFAB |
2 | 2 | Saulius Ritter Aurimas Adomavicius |
Litvanya | 6.27.36 | YFAB |
3 | 3 | Ronan Byrne Philip Doyle |
İrlanda | 6.29.90 | YFAB |
4 | 1 | Jakub Podrazil Jan Cincibuch |
Çekya | 6.32.86 |
Yarı finaller[değiştir | kaynağı değiştir]
Yarı final A/B 1[değiştir | kaynağı değiştir]
Sıra | Kulvar | Kürekçi | Ülke | Saat | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Hugo Boucheron Matthieu Androdias |
Fransa | 6.20.45 | FA |
2 | 2 | Graeme Thomas John Collins |
Büyük Britanya | 6.22.95 | FA |
3 | 4 | Miroslaw Zietarski Mateusz Biskup |
Polonya | 6.24.50 | FA |
4 | 5 | Jack Lopas Christopher Harris |
Yeni Zelanda | 6.26.08 | FB |
5 | 1 | Stephan Krueger Marc Weber |
Almanya | 6.38.41 | FB |
6 | 6 | Ronan Byrne Philip Doyle |
İrlanda | 6.49.06 | FB |
Yarı final A/B 2[değiştir | kaynağı değiştir]
Sıra | Kulvar | Kürekçi | Ülke | Saat | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Melvin Twellaar Stef Broenink |
Hollanda | 6.20.17 | FA |
2 | 5 | Zhiyu Liu Liang Zhang |
Çin | 6.23.11 | FA |
3 | 3 | Barnabe Delarze Roman Roeoesli |
İsviçre | 6.25.89 | FA |
4 | 6 | Ilya Kondratyev Andrey Potapkin |
Çin Cumhuriyeti | 6.26.58 | FB |
5 | 2 | Ioan Prundeanu Marian Enache |
Romanya | 6.29.55 | FB |
6 | 1 | Saulius Ritter Aurimas Adomavicius |
Litvanya | 6.34.04 | FB |
Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]
Final B[değiştir | kaynağı değiştir]
Sıra | Kulvar | Kürekçi | Ülke | Saat | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Ilya Kondratyev Andrey Potapkin |
Çin Cumhuriyeti | 6.13.73 | |
2 | 4 | Jack Lopas Christopher Harris |
Yeni Zelanda | 6.15.51 | |
3 | 2 | Ioan Prundeanu Marian Enache |
Romanya | 6.16.86 | |
4 | 6 | Ronan Byrne Philip Doyle |
İrlanda | 6.16.89 | |
5 | 5 | Stephan Krueger Marc Weber |
Almanya | 6.18.13 | |
6 | 1 | Saulius Ritter Aurimas Adomavicius |
Litvanya | 6.20.87 |
Final A[değiştir | kaynağı değiştir]
Sıra | Kulvar | Kürekçi | Ülke | Saat | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
3 | Hugo Boucheron Matthieu Androdias |
Fransa | 6.00.33 | OE | |
4 | Melvin Twellaar Stef Broenink |
Hollanda | 6.00.53 | ||
2 | Liu Zhiyu Zhang Liang |
Çin | 6.03.63 | ||
4 | 5 | Graeme Thomas John Collins |
Büyük Britanya | 6.06.48 | |
5 | 1 | Barnabe Delarze Roman Roeoesli |
İsviçre | 6.09.05 | |
6 | 6 | Miroslaw Zietarski Mateusz Biskup |
Polonya | 6.09.17 |